yukarı
KURUMSAL

29 Ekim 1923 yılında, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran T.B.M.M.'nin milletvekillerinden olan; ülkemizin yeniden yapılandırılması aşamasında, kendisine verilen görevleri, sınırsız özveri, inanç ve aşkla yerine getiren Ahmet Remzi Güres, 1938 yılında, Manisa Saruhanlı'da kurduğu çiftlikle, Güres Group'un temellerini atmıştır.

1963 yılında, Ahmet Remzi Bey'in, Saruhanlı'da kurduğu tavuk çiftliğine, 600 adet tavuk alarak adım attığı bu yeni işkolu, bugünkü Güres Group'un liderlik misyonunu üstlendiği yumurta sektörüne girişinin zeminini hazırlar.

1963 yılı, tarla ziraatı, meyvecilik, büyükbaş süt hayvancılığı alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan Güres Group'un doğuşunu ve resmi kuruluşunu simgeler. Güres Group, aynı yıl bünyesinde, mısır, buğday, pamuk ve üzüm üretimine de başlar.

1985 yılında, Güres Group, entegre tesislerinin yem ihtiyacını karşılamak amacıyla, 5000 kg/ saat kapasiteyle çalışan Yem Fabrikasını kurar Artan ihtiyaca yanıt vermek amacıyla yem üretimi 1998 yılından itibaren kapasite 20.000 kg/saat'e çıkarılır ve 90 tonluk 9 adet dozaj siloları ve toplam 25.000 ton'luk hammadde stoğu da entegre tesislere dahil edilir.

1989 yılında yapılan Organik Gübre Tesisi yatırımıyla, Güres Group, tavuklardan elde edilen gübreleri işleyerek toz ya da pelet formlarına getirip, çuval ambalajlar halinde tarım ve seracılık sektörlerinin ihtiyacını karşılamak üzere piyasaya sunmaktadır.

1997 yılında, Güres Group, damızlık ve kuluçka tesisine kurarak, civciv üretimine başlar. Uzun yıllar boyunca, titizlikle yapılan genetik çalışmalar ve geniş kapsamlı saha çalışmaları sonucunda, çok sayıda iyi kaliteli yumurta veren, sakin, uysal karakterli, cinsiyeti tüylerinden ayırdedilebilen bir Beyaz Leghorn türü olan ‘Bovans White' cinsi civcivlerin üretimine karar verilmiştir.

2002 yılında, 39 yıllık tecrübe ve birikimi sonucunda, yumurtacı tavukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için tam otomatik sulama ve yemleme, tam otomatik yumurta ve tam otomatik gübre toplama sistemlerine sahip tavuk kafesi ve civciv kafesi üretim tesisi, Güres Tavukçuluk Teknolojisi Makine Sanayi ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ. adı altında, İzmir Bornova'da kurulan fabrikayla faaliyete geçer.

2008 yılında, artan kafes talepleriyle birlikte, Güres Tavukçuluk Teknolojisi, Manisa, Saruhanlı'ya inşa edilen, daha modern üretime dayalı yeni fabrikasına taşınır.