yukarı
KAFESLER

Bıldırcın Büyütme Kafesi

Kafes sistemlerinin ana bileşenleri, galvanizli sac ve galvanizli tel malzemeden oluşmaktadır. Kafeslerimizin konstrüksiyonu ve kafes bölmelerinde kullanılan bu galvanizli saclar ve teller ISO 9001 belgeli olup; kullanılan sac ve tellerin yüzey kaplamaları, yüksek standartlardadır.

Yemleme Sistemi

Yem arabalı sistemdir. Yem, silolardan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde yem arabalarına otomatik olarak dağıtılır.

Yem arabaları kafeslerin üzerinde bulunan raylarda 0,75 HP elektrik motorlu redüktörler ve çelik halatlar aracılığı ile hareket eder.

Orta katlarda (civciv katı) ayarlanabilir sürgü kapağı mevcuttur.

Yemlikler, bıldırcın kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulur. Ayrıca civcivin yemi seçme imkanı ortadan kaldırılarak, yem içeriğinin tamamının bıldırcın tarafından tüketilmesi sağlanır.

Yem Dağıtım Sistemi

Yem Silosundan Yem Nakil Arabalarına Kadar Yem Helezonu: 125mm P.P. borudan, içinde 100 mm çelik spiral helezon ile arka ve ön başlıkları 2 HP elektrik motoru ile birlikte sunulmaktadır.
 
Gübre Sevk Sistemi
 
Gübre, her kafes sırası ve katının altında bulunan, kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1 mm kalınlığında Polipropilen (PP) gübre bantları ile 1 HP gübre bandı redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir.

Bu güçlü ve sağlam yapı, çok uzun kümeslerde dahi sorunsuz çalışmaktadır. Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile kümes sonundaki gübre boşaltma konveyörüne aktarılan gübre, buradan
kümes dışına çıkarılır.

Gübre bantlarının kümesin arka tarafına denk gelen kısmına, gübrenin dışarıya sıçrayıp kümesi kirletmemesi ve düzgün bir şekilde gübre konveyörüne aktarılması için koruyucu bir kapak
konulmuştur.
 

Su İçme Sistemi

Sulama sistemi; kafes gözleri arasında, kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde her göze 4 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olan nipel ve civciv katlarında her göze bir adet su çanağı (manuel) mevcuttur. Civciv katlarında 360 derecelik civcivlerin daha kolay su almalarını sağlayan nipel, yarka katlarında 180 derecelik nipel kullanılmaktadır.

Her sıranın her katında birer adet su rezervuarı bulunmaktadır. Su şebekesinden gelen su, uygun basınç altında rezervuarlara verilir ve oradan da içme suyu borularına gönderilir.

Çizimler

Modeller

GürTech B-67 1200X600 mm

Kataloğu İndirmek İçin Tıklayın