yukarı
KAFESLER

Damızlık Kafesi

Kafes sistemlerinin ana bileşenleri, sıcak daldırma galvanizli sac ve galvanizli tel malzemeden oluşmaktadır. Kafeslerimizin konstrüksiyonu ve kafes bölmelerinde kullanılan bu galvanizli saclar ve teller ISO 9001 belgeli olup; kullanılan sac ve tellerin yüzey kaplamaları, yüksek standartlardadır.

Kafes sisteminin yer hareketlerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Kafes sisteminin ana konstrüksiyonunda, her 60 cm de bir kafes ayağı ve bu ayakların altına konan geniş tabanlı pabuçlar bulunmaktadır.

Uygun eğimli alt teller ile yumurtaların kolaylıkla yumurta kanalına ulaşması sağlanmış ve böylece yumurtalarda meydana gelebilecek kırık ve kirlilik oranı minimum seviyeye indirilmiştir.

Otomatik Yumurta Toplama Sistemi

Otomatik yumurta toplama ünitesi, GÜRES TEKNOLOJİ tarafından galvaniz sac ve malzemeden imal edilmektedir.
Bez bant motoru 0,75 HP, asansör motoru 0,75 HP gücündedir.

Yumurta bez bantları ile yumurtalar nakledilmekte ve bağlantı elemanları plastikten imal edilmektedir. Yumurta bez bantları antistatiktir ve toz tutmaz. Kafesler boyunca uzanan ve dönüş yapan yumurta bez bantları, yumurta toplama başlıkları ile hareket ettirilir. Bez bantlar ve alt tel, yumurtaların çarpışmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Her sıra sonunda yumurta bantlarını temiz tutmak amacıyla konulmuş özel fırçalar bulunmaktadır.

Yemleme Sistemi

Yem arabalı sistemdir. Yem arabalı sistemde özel olarak dizayn edilen yem dağıtım aparatları sayesinde yemin sıhhî, homojen, karıştırılarak ve eşit dağılımı sağlanmıştır. 4 adet kademe ayarı ile istenilen seviyede yem verilir.

Yem, silolardan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde yem arabalarına otomatik olarak dağıtılır.

Yem arabaları kafeslerin üzerinde bulunan raylarda 0,75 HP elektrik motorlu redüktörler ve çelik halatlar aracılığı ile hareket eder.

Yemlikler, damızlık kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulur. Ayrıca tavuğun yemi seçme imkanı ortadan kaldırılarak, yem içeriğinin tamamının tavuk tarafından tüketilmesi sağlanır.

Yem Dağıtım Sistemi

Yem Silosundan Yem Nakil Arabalarına Kadar Yem Helezonu: 125mm P.P. borudan, içinde 100 mm çelik spiral helezon ile arka ve ön başlıkları 2 HP elektrik motoru ile birlikte sunulmaktadır.

Yumurta Toplama Konveyörü

Her kata aşağı yukarı hareket ederek ulaşan lift sistemi mevcuttur.

Yumurta konveyörü, alüminyum gövdeli olarak üretilmekte olup; elektrostatik plastik kaplamalı zincir ve çubuklu, redüktörlü lift tertibatlıdır.

Konveyör motoru 0,75 HP gücündedir.

Asansörlü konveyör sisteminin aşağı yukarı hareketi sayesinde her kattaki yumurtalar, yumurta bantlarından yumurta taşıma konveyörüne geçirilir. Bu sayede en az düzeyde enerji tüketimi ile yumurtalar toplanır.

Bu sistemde 90˚+ 90˚ viraj dönmek mümkün olduğundan, herhangi bir aktarmaya ihtiyaç duymadan yumurtaların kırılması engellenmektedir.

Su İçme Sistemi

Sulama sistemi; kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde her bir göze 16 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olan nipel mevcuttur. Her gözde 2 adet plastik çanak damlalıklar mevcuttur.

Her sıranın her katında birer adet su rezervuarı bulunmaktadır. Su şebekesinden gelen su, uygun basınç altında rezervuarlara verilir ve oradan da içme suyu borularına gönderilir.

Gübre Sevk Sistemi

Gübre, her kafes sırası ve katının altında bulunan, kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1 mm kalınlığında Polipropilen (PP) gübre bantları ile 1 HP gübre bandı redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir.

Bu güçlü ve sağlam yapı, çok uzun kümeslerde dahi sorunsuz çalışmaktadır. Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile kümes sonundaki gübre boşaltma konveyörüne aktarılan gübre, buradan kümes dışına çıkarılır. Gübre bantlarının kümesin arka tarafına denk gelen kısmına, gübrenin dışarıya sıçrayıp kümesi kirletmemesi ve düzgün bir şekilde gübre konveyörüne aktarılması için koruyucu bir kapak konulmuştur.

Çizimler

Modeller

GürTech D-120 2400x1200 mm 

 

Kataloğu İndirmek İçin Tıklayınız