yukarı
KAFESLER

Civciv Büyütme Kafesleri

Kafes sistemlerinin ana bileşenleri, galvanizli sac ve galvanizli tel malzemeden oluşmaktadır. Kafeslerimizin konstrüksiyonu ve kafes bölmelerinde kullanılan bu galvanizli saclar ve teller ISO 9001 belgeli olup; kullanılan sac ve tellerin yüzey kaplamaları, yüksek standartlardadır.

Kafes sisteminin tasarımı yer hareketlerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Kafes sisteminin ana konstrüksiyonunda, her 60 cm de bir kafes ayağı ve bu ayakların altına konan geniş tabanlı pabuçlar bulunmaktadır.

Kafes Gözleri

Kafes gözleri 120 x 67 cm ölçülerindedir. Yan duvarlar galvanizli telden imal edilmiştir. Civciv katlarında ayarlanabilir sürgü kapağı, her göze bir adet civciv halısı (plastik) mevcuttur.

Su İçme Sistemi

Sulama sistemi; kafes gözleri arasında, kafesi boydan boya geçen 2 takım PVC boru üzerinde her göze 4 adet kırmızı plastik ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş olan nipel ve civciv katlarında her göze bir adet su çanağı (manuel) mevcuttur.

Civciv katlarında oynak nipel, yarka katlarında sabit nipel kullanılmaktadır. Her kattaki nipelli suluk borularının istenilen seviyede yükseklik ayarı yapılabilmektedir. Her katta ve sırada 1 adet su rezervuarı bulunmaktadır.

Su şebekesinden gelen su, uygun basınç altında rezervuarlara verilir ve oradan da içme suyu borularına gönderilir.

 

Yemleme Sistemi

Yem arabalı yemleme sistemi tam otomatik olup; tamamı galvanizli sacdan üretilmiştir.

Yem, kümeslerin dışında bulunan 6 ayaklı konik tabanlı silolarda muhafaza edilir. Yem, silonun altından başlayıp yem kovalarına kadar uzanan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde yem arabalarına otomatik olarak dağıtılır. Yem kovaları dolunca sistem kapasitif sensöler sayesinde otomatik olarak durur. Sıranın her iki yanında bulunan yem kovaları önceden ayarlanmış periyodik zamanlarda sıra boyunca hareket ederek, yemleri yemliklere boşaltır.

Yem arabaları kafeslerin üzerinde bulunan raylarda 0,75 HP elektrik motorları ve ithal çelik halatlar aracılığı ile hareket eder.

Yemlikler, kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulur. Ayrıca civcivin yemi seçme imkanı ortadan kaldırılarak, yem içeriğinin tamamının civciv tarafından tüketilmesi sağlanır.

Gübre Sevk Sistemi

Gübre, her kafes sırası ve katının altında bulunan, kafes boyunca uzanan ve gübrenin kusursuz olarak temizlenmesine olanak tanıyan, 1 mm kalınlığında Polipropilen (PP) gübre bantları ile 1 HP gübre bandı redüktörlü hareket motorları sayesinde çekilerek temizlenir.

Bu güçlü ve sağlam yapı, çok uzun kümeslerde dahi sorunsuz çalışmaktadır. Her katta bulunan merdane ve sıyırıcılar ile kümes sonundaki yatay gübre boşaltma konveyörüne aktarılan gübre, buradan kümes dışında bulunan dikey gübre boşaltma konveyörüne aktarılır. Gübre nakil konveyörleri; galvanizli saçtan imal edilmiş olan konstrüksiyon ve sabit borular üzerinde çalışan kord bezli 5 mm kalınlığında kauçuk bant ve ön arka merdaneler ile 1.5 HP redüktörlü motordan mevcuttur.

Gübre bantlarının kümesin arka tarafına denk gelen kısmına, gübrenin dışarıya sıçrayıp kümesi kirletmemesi ve düzgün bir şekilde gübre konveyörüne aktarılması için koruyucu bir kapak konulmuştur.

Çizimler

Modeller

GürTech C-67 1200x670 mm 

 

Kataloğu İndirmek İçin Tıklayın