yukarı
KURUMSAL
Güres Tavukçuluk Teknolojisinden Mesleki Eğitime Destek

MESTEKYEN” projesi ile Mesleki Eğitime verdiğimiz önem ve destek devam etmekte...

Güres Tavukçuluk Teknolojisi olarak ilçemiz eğitim kurumlarından Saruhanlı Almış Şentürk Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeterliliklere Dayalı Yenilikçi Uygulamalar (MESTEKYEN)” isimli projesine ortak olmuş ve proje kapsamında kurumumuzdan 2 çalışan ile birlikte meslek eğitimi veren yönetici ve öğretmenlerinde içinde bulunduğu 18 kişilik katılımcı grubu Avrupa Birliği ülkelerinden Almanya ve Hollanda’da Modül bazlı öğretim, öğretim araç ve gereçleri ortamların hazırlanması, modüle dayalı ölçme ve değerlendirme, yeterliliklere göre sertifikalandırma ve diploma alma ve ekleri, kredi transferi (ECVET), yatay ve dikey geçişler, okulların akredite edilmesi, bu süreçte sosyal ortakların rolleri ve işbirlikleri konularında gezi, inceleme ve gözlem yapma imkânı buldular.

Ortağı olduğumuz projenin gerçekleştirilmesi ile gezi, inceleme ve gözlem yapma imkânı bulan katılımcılar; Temel mesleki eğitim içinde tüm düzeylerde yeterliliklerini arttırmış, bireysel olarak teknolojik ve örgütsel değişimlerini güçlendirmiş, sürekli-mesleki eğitimde ve hayat-boyu öğrenimde yeterlilikler kazandırmış, mesleki eğitimde yenileşme süreci yaşayarak mesleki eğitimlerini güçlendirmişlerdir. Bu kazanımlardan elde ettikleri İyi deneyimleri çalışma ortamları ve çevreleri ile paylaşılarak mesleki eğitimde yenilik ve kalitenin geliştirilmesi yönünde katkı sağlayacaklardır.

“Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeterliliklere Dayalı Yenilikçi Uygulamalar (MESTEKYEN)” projesi için tıklayınız... 

01 Şubat 2014
Güres Tavukçuluk Teknolojisinden Mesleki Eğitime Destek

MESTEKYEN” projesi ile Mesleki Eğitime verdiğimiz önem ve destek devam etmekte... Güres Tavukçuluk Teknolojisi olarak ilçemiz eğitim kurumlarından Saruhanlı Almış Şentürk Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından hazırlanan ...
Güres Teknoloji Dönüştürülebilir Kafesiyle Yeni Sisteme Hazır

Güres Teknoloji AR-GE Departmanı'nın, çiftlik hayvanlarının refahına ilişkin yeni yasal düzenlemeye yönelik geliştirdiği "T-625 Dönüştürülebilir Kafes", yumurta üreticilerine büyük avantajlar sağlıyor.

Bu yıl Aralık ayının sonunda yayınlanan "Çiftlik Hayvanlarının Refahına İlişkin Yönetmelik" gereği, yumurta üreticilerinden, tesislerini belirli bir süre içinde zenginleştirilmiş kafes sistemine uygun biçimde düzenlemeleri bekleniyor. Yumurta üretiminde kullanılan tavukların, doğalarına uygun bir yaşam alanı yaratılması ve refahlarının gözetilmesini amaçlayan yeni yasal düzenleme sayesinde, tavuklardan daha fazla verim elde edebilmek mümkün olacak. Ancak yeni sistem, her ne kadar hayvan refahı adına avantajlar sağlıyor olsa da, tesislerini yeni yönetmelik uyarınca değiştirecek olan yumurta üreticileri ve sektöre yeni girecek olan girişimciler için zenginleştirilmiş kafes, yüksek maliyetli kurulum gibi bir dezavantajı da beraberinde getiriyor.

Güres Teknoloji, yeni sistem zenginleştirilmiş kafes uygulamasına geçişte ortaya çıkan yüksek maliyetleri ve ekonomik kayıpları minimum düzeye indirgemek adına, "T-625 Dönüştürülebilir Kafes"i üretti. Üreticilerin, uygulamaya geçiş için belirlenen hazırlık süresince, daha fazla tavuk barındırabilecekleri dönüştürülebilir kafes, uygulamaya geçildiğinde, pratik ve oldukça düşük bir maliyetle, zenginleştirilmiş kafese dönüştürülebiliyor. Güres Teknoloji'nin geliştirdiği T-625, yeni yönetmeliğin amacına uygun olarak tavuklara, refahlarını gözeten geniş bir yaşam alanı sağlıyor. Mevcut yönetmelik için belirlenen tarihler geldiğinde, kafesin içindeki bölmeler kolaylıkla kaldırılıp, tüneme, eşelenme ve folluk alanları monte edildikten sonra kafes, tüm donanımıyla yeni yönetmeliğin direktiflerine uygun refah koşullarını sağlayan, zenginleştirilmiş kafese dönüşüyor. Böylelikle, hazırlık süresi boyunca, yönetmeliğin belirlediği koşullardan taviz verilmeden, Eu-20 zenginleştirilmiş kafeslerde beslenebilen maksimum 20 tavuk yerine, daha fazla tavuk beslenebilen dönüştürülebilir kafes sayesinde, yumurta başı maliyetle kara geçiliyor. 

Kafes aparatlarının sökülüp, tüneme, eşelenme ve folluk alanlarının monte edilmesi, oldukça pratik bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede, tamamen yeni yönetmeliğin koşullarına uygun bir yapıya kavuşan kafeste, tüneme alanından, tırnak törpüsüne; özel eşelenme halısından, esnek perdeli folluk alanına kadar, refahları için her tür koşulun sağlandığı tavuklar, daha sağlıklı ve verimli oluyor. Özel esnek perdeli folluklar, tavuklara oldukça rahat ve huzurlu bir ortamda yumurtlama imkanı sunarken, kirlilik de minimum düzeye indirilmiş oluyor. Folluğun altına yerleştirilen özel yumuşak zemin sayesinde, yumurta zedelenmelerini önlenerek, zarar en aza indirilmiş oluyor. Tavukların, içgüdüsel ve doğal her tür ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tasarlanan kafesler sayesinde, yumurta kalitesi de yüksek oranda artmakta. 
Türkiye'nin tek çatı altına toplanmış en büyük, tam entegre yumurta üretim tesisine sahip olan köklü firma, hem üretici çıkarlarını hem de hayvan refahını koruyan, yeni geliştirdiği bu ürünle, sektöre bir "ilk"i daha kazandırmış oldu.

01 Mart 2012
Güres Teknoloji Dönüştürülebilir Kafesiyle Yeni Sisteme Hazır

Güres Teknoloji AR-GE Departmanı'nın, çiftlik hayvanlarının refahına ilişkin yeni yasal düzenlemeye yönelik geliştirdiği "T-625 Dönüştürülebilir Kafes", yumurta üreticilerine büyük avantajlar sağlıyor. Bu yıl Aralık ayının sonunda yayınlanan "Çiftlik Hayvanlarının Re...
Güres Teknoloji, Akademik Kurumların da Tercihi

Güres Tavukçuluk Teknolojisi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği'ne "zenginleştirilmiş tavuk kafesi" kurdu.

Zootekni Anabilim Dalı tarafından yürütülen ve Bilimsel Araştırma Proje Ofisi ile Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Güres Teknoloji’nin kurduğu zenginleştirilmiş kafes, yumurta üretiminde en mükemmel koşulları sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Tüneme ve eşelenme alanı, perdeli folluk ve tırnak törpüsüne kadar özel olarak tasarlanan kafes ekipmanları, tamamen verimlilik odaklı geliştirilirken, daha fazla verim ve karlılık için gereken hayvan refahı ve davranışları da gözetiliyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek geliştirdiği ürünlerle, sektöre önemli katkılar sağlayan Güres Teknoloji, kafes ve ekipmanlarını kendi patentiyle üretiyor. Tam otomatik yumurta üretimi, iklimlendirme, gübre toplama, sulma ve yemleme sistemlerine sahip tavuk kafeslerinin montaj ve satış sonrası bakım hizmetleri de, Güres Teknoloji’nin profesyonel teknik departmanı tarafından yürütülmekte.

Kalitesine akademik kurumlarca da güvenilen Güres Tavukçuluk Teknolojisi, kendi yarattığı standartlarını koruyarak, ulusal ve uluslararası boyutlarda gerçekleştirdiği ticari başarılarına devam ediyor

01 Ocak 2012
Güres Teknoloji, Akademik Kurumların da Tercihi

Güres Tavukçuluk Teknolojisi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği'ne "zenginleştirilmiş tavuk kafesi" kurdu. Zootekni Anabilim Dalı tarafından yürütülen ve Bilimsel Araştırma Proje Ofisi ile Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından ...
Güres Teknoloji\'nin Genişleyen Hizmet Ağına Yaşar Holding de Katıldı

Yaşar Holding bünyesinde bulunan Hedef Ziraat firmasına “yumurta tavuğu kafesi” kuran Güres Tavukçuluk Teknolojisi ile köklü bir geçmişe sahip holding arasında, daha sonraki projeler için de mutabakat sağlandı.

Avrupa normlarında üretim yapan Güres Tavukçuluk Teknolojisi, ürettiği “yumurta tavuğu kafesleri”ni, Hedef Ziraat’in Seferihisar’daki çiftliğine de kurdu. Montajından bakımına kadar hizmet sağladığı kafeslere konulacak “yarka”lar da yine, Güres A.Ş. tarafından tedarik edilecek.

Kurulumu 14 Aralık tarihinde tamamlanan kafesin kontrolü, Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar ile Güres Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Mustafa Güres’in de katılımlarıyla, DESA Enerji Genel Müdürü Özdemir Bahar, Hedef Ziraat sorumlusu ve çiftlik müdürü Bekir Akkuzu, Güres Teknoloji Satış ve Pazarlama Müdürü Gürkan Güleç, ve Halil Tekşal tarafından 18 Aralık’ta gerçekleştirildi. Buluşmada ayrıca Güres Teknoloji yetkilileri ile Sn. Selçuk Yaşar arasında uzun süren özel bir toplantı yapıldı. Güres Group’un, Cumhuriyet’in ilk yıllarına dayanan kuruluş öyküsünü ve günümüze uzanan başarı dolu tarihini, Sn. Selçuk Yaşar Bey’e anlatan M. Mustafa Güres, bir çok “ilk”e imza atmış, İzmirli, saygıdeğer işadamı ile birlikte çalışmaktan onur duyduğunu belirtti. Bir sonraki projenin adının da konulduğu toplantıda, “Broiler yetiştiriciliği” konusu görüşüldü. Seferihisardaki çiftliğe ait mevcut binalarına, Güres Teknoloji üretimi, yüksek kalite “Broiler kafesi” kurulması kararlaştırıldı.

Toplantı sonrası, iş ahlakından taviz vermeden, ülke ekonomisine ve sanayiine en çağdaş koşullarda katkıda bulunmanın öneminden bahseden Güres Group Yönetim Kurulu Başkanı M. Mustafa Güres, köklü geçmişlere sahip iki yerli sermaye bünyesinde gerçekleştirilen bu gibi çalışmaların, hem sektörel gelişim hem de ülke ekonomisi adına oldukça sevindirici gelişmeler olduğunu dile getirdi.

01 Aralık 2011
Güres Teknoloji'nin Genişleyen Hizmet Ağına Yaşar Holding de Katıldı

Yaşar Holding bünyesinde bulunan Hedef Ziraat firmasına “yumurta tavuğu kafesi” kuran Güres Tavukçuluk Teknolojisi ile köklü bir geçmişe sahip holding arasında, daha sonraki projeler için de mutabakat sağlandı. Avrupa normlarında üretim yapan Güres Tavukçuluk Teknolojisi, ü...
Güres Tavukçuluk Teknolojisi Tahran\'da

Bu yıl onuncusu düzenlenen “Livestock Kümes Hayvanları ve Canlı Hayvan Endüstrisi Fuarı” için İran’ın başkenti Tahran’a giden “Güres Tavukçuluk Teknolojisi”ne ilgi büyük oldu.

“Güres Group” bünyesinde kurulduğu 2002 yılından beri ulusal ve uluslararası platformda kalite standartlarını gözeterek büyümeye devam eden “Güres Tavukçuluk Teknolojisi”, 5-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “10. Livestock Kümes Hayvanları ve Canlı Hayvan Endüstrisi Fuarı” için İran’ın başkenti Tahran’daydı. Bu yıl onuncusu düzenlenen fuara yumurta tavuğu kafesi, broiler kafesi ve iklimlendirme sistemi ekipmanları gibi geniş üretim yelpazesi ile katılan “Güres Tavukçuluk Teknolojisi”ne ilgi yoğun oldu. Aralarında “İran Yumurta Üreticileri Birliği”nden ziyaretçileri de olan Güres Tavukçuluk Teknolojisi’nin 14. Salon 38 nolu standında ilgililer, alanında uzman ekip tarafından bilgilendirildiler.

Son yıllarda pazar potansiyeli ile Türk firmaları için önemli bir ülke haline gelen İran’daki tüm yumurta ve broiler üreticeleri Güres Tavukçuluk Teknolojisi’nin standına yoğun ilgi gösterdiler. Sektörel bağlantıların kurulması açısından olumlu bir fırsat olarak görülen “10. Livestock Kümes Hayvanları ve Canlı Hayvan Endüstrisi Fuarı”nda ulusal ve global kalite standartlarından taviz vermeyen Güres Tavukçuluk bu kez de katılımcıların beğenisini kazanmanın haklı gururunu yaşıyor.

01 Kasım 2011
Güres Tavukçuluk Teknolojisi Tahran'da

Bu yıl onuncusu düzenlenen “Livestock Kümes Hayvanları ve Canlı Hayvan Endüstrisi Fuarı” için İran’ın başkenti Tahran’a giden “Güres Tavukçuluk Teknolojisi”ne ilgi büyük oldu. “Güres Group” bünyesinde kurulduğu 2002 yılından beri ulusal ve uluslararası platfor...