yukarı
KURUMSAL
Güres Teknoloji ihracatta yeni koordinatları belirledi.
02 Haziran 2016


Güres Teknoloji ihracat atılımlarını genişletmeye ve uluslararası bağlantılarını genişletmeye devam ediyor. Gerek tarihi ortaklık gerekse coğrafi önem itibariyle Türki cumhuriyetlerin teknoloji ihracatındaki günden güne artan değeri sebebiyle Güres Teknoloji, 31.05 ve 03.06 tarihleri arasında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde düzenlenen Agrominitech Uzbekistan fuarına katılıyor. Fuarın, şu anda bölgenin en önemli hayvancılık ve tavukçuluk fuarı olma özelliğini taşıdığını hatırlatmakta fayda var.

 

Bilindiği üzere yakın zamanda Rusya ile yaşanan ticari zorlukların ardından Türki cumhuriyetlerle sürdürülen ilişkilerin önemi bir kat daha arttı. Bu fuar sayesinde, Güres Teknoloji bölge ülkeleri ile kurduğu ilişkileri geliştirmek ve yeni ticari bağlantıların tohumlarını atmak için Özbekistan’da yeni bir acenta açma girişiminde bulunuyor. Güres Teknoloji’nin bu faaliyetleri ülkemizin Özbekistan büyükelçisi Sn. Namık Güner Erpul ve ticaret müşaviri Sn. Ahmet Küçükaslan tarafından da fuarda ziyaret edilerek takdirle karşılandı. Büyükelçimiz Güres Teknoloji yetkilileri ile yaptığı sohbetten sonra Güres Teknoloji’ye başarılar diledi.

 

Bir diğer önemli pazar olan Ukrayna’da bulunan Güres Teknoloji acentası ile birlikte faaliyete geçecek olan Özbekistan temsilciliğine Ukrayna büyükelçisi de ilgi gösterdi. Güres Teknoloji’yi dünyanın her yerinde görüyor olmaktan mutlu olduğunu belirten büyükelçinin tebrik dileği ülkemizi yurtdışında temsil eden bir marka olan Güres Teknoloji için gurur verici bir nokta oldu.

 

Fuar halen devam etmekte ve dünyanın birçok yerinden katılan binlerce davetli karlı ortaklıklar ve yeni atılımlar yapmak amacıyla 3 Haziran’a kadar ürünlerini sergileyecekler.